Maailmavaadetest - paindlikud pärivad Maa. Või siis Marsi.

09. jaan • Ilona Nurmela • Kommentaarid: 21

Ühe tänase vestluse tagajärjel jõudis mulle kohale, et see, kuidas me näeme maailma mõjutab kõiki meie suhtlusi - ärisuhteid ja ärilahutusi, lepitusi, tegelikult mis tahes suhtlust.

Ma räägin jagavast/jaotavast versus külluslikust maailmavaatest. Paindlikud pärivad maa. Või siis Marsi või muu Maa-tüüpi planeedi. Lubage selgitada.

Kui usute, et maailma ressursid on piiratud ja kõigile ei jätku NING - see on oluline - teate, et Teie edu võib tulla kellegi teise arvelt ja see teadmine jätab Teid parimal juhul külmaks või halvimal juhul teeb hoopis rõõmsaks - siis on Teil jaotav maailmavaade. See võib väljenduda selles, et inimesed püüavad saada ühest asjast suurema tüki või monopoliseerida kellegi tähelepanu ja aega või rabada parimad palad (läbirääkimiste) laualt, kuigi seda viimast võib öelda ka toidu kohta. Need, kes teavad, et teised kaotavad kui nemad peaks võitma - just, Teil on jaotav maailmavaade. Klaas pooltühi või pooltäis on tegelikult samuti jaotava maailmavaate nähtus ja seega veidi aegunud, kuivõrd klaas ise võib ju ulpida akvaariumis või isegi ookeanis - Teil on luba kasutada mis tahes metafoori universumi kohta, mis Teile endale meeldib.

Kui usute, et universum annab, mida vaja, et asju, tähelepanu, inimesi, ideesid, rikkust, tööd, kõike on piisavalt kõigile NING - see on taas oluline - Te teadlikult elate ökoloogiliselt* - siis on Teil külluslik maailmavaade. (*Teie edu ei tule kellegi teise arvelt, vaid kui võidate Teie, siis võidavad kõik ning ka vastupidi, kui teistel läheb hästi, siis kaudselt ka Teie võidate.) See maailmavaade võib väljenduda selles, et inimene ei piira end professionaalselt vaid ühe asjaga või on võimeline pöörama konfliktid lahendusteks, mis toovad sisse mõlemale koostööpartnerile (eeldusel, et lepitakse kokku minevik unustada ja seda ka tehakse ning ehitatakse usaldus uuesti üles), või et keegi teeb tasuta tööd, mis hiljem kasumlikku tööd sisse toob.

Miks on maailmavaade üldse oluline?

Kõigepealt, mitte kõik ei jaga Teie maailmavaadet. Me järeldame sama info pinnalt täiesti erinevaid asju lihtsalt sellepärast, et meie kogemused ja nendel kogemustel põhinevad harjumuslikud järeldused on erinevad. Mis on sümptomaatiline? Meil on kergem rääkida kellegagi, kes näeb maailma samamoodi nagu meie ja tekib kihk sildistada neid, kelle maailmavaade meist erineb kui “keerulisi inimesi”. Tagajärg? Äris, mingil hetkel ärisuhte käigus kus inimesed on väga erinevad tekib vajadus ärilahutuse järgi ning (lahendamata) konfliktid partnerite vahel on seejuures varajane sümptom iseenesest. Kui me räägime läbirääkimistest, siis kui Teie püüate läheneda põhimõttelise, huvipõhise lähenemisega ja teine isik jaotava lähenemisega, siis läbirääkimised kestavad kauem, sest püüate vastastikku teineteist veenda, et Teie lähenemine on parem - ja võib olla Teil õnnestubki teine pool ära veenda, kui võib olla peate mugandama end hoopis teise läbirääkimiste stiiliga, eriti kui aeg on Teile kallis.

Ja mida sellega siis kõigega teha?

Esiteks, kas on üldse vaja midagi teha? Kui olete jaotava mõtteviisiga ja Te ei muutu, siis maailm jätkab oma kulgu ning lihtsalt tekitab Teie huviorbiiti situatsioone, kus inimesed on “keerulised”, koostööpartnerid on “ebamõistlikud” ja Te peate pidevalt võitlema, et säilitada seda, mis Teil on või saada rohkem sellest, mida soovite. Kui Teil on külluslik maailmavaade, siis aktsepteerige, et igaühel on õigus oma maailmavaatele ning et teise maailmavaate muutmine ei pruugi olla Teie elu õppetund.

Kui tahate, et teised tunneksid end nii, et neist on aru saadud, siis alustage iseendast. Kuulake. Kõigepealt küsige teiselt nende eelduste, ootuste, soovide kohta ja siis kuulake. Võite SELGITADA ka oma maailmavaadet, oma uskumusi - ärist, tähtaegadest, ajast, usaldusest, aust ja austusest, käsi-peseb-käest, mis tahes olulisest asjast kui olete läbi rääkimas uut tehingut või kohtute taas läbirääkimiste laua taga, et kohandada (äri) suhet toimunud muutustega. Seejärel võite vai loota, et teine võtab arvesse Teie öeldut ja miks Te tahate seda, mida Te tahate.

Järgmine tase on õppida kuidas olla paindlik. Leidke ühisosa ja lähenege lahknevatele huvidele konstruktiivselt. Just, muutuma peate Teie, mitte püüdma muuta teist inimest. Paindlikkus tähendab aktiivset kuulamist (2:1 suhe kuulamisel:rääkimisel on optimaalne) ja uute töövahendite õppimist, et paremini suhelda (profileerimine, jm). AGA, kui arvate, et olete edukas professionaal, kes on õppinud juba ära kõik, mida tal on vaja õppida ja olete oma suhtlusstiiliga rahul, siis see Teid ei puuduta - Teie olete õnnelikumad tehes tööd, milleks Te olete välja õppinud. Siiski, väike hoiatus - meeldib see Teile või mitte, maailm on pidevas muutumises ja 20 aasta pärast hetkel au sees olevad töökohad - jurist, raamatupidaja, jne - võivad olla automeeritud või tehisintellektile üle antud ja võite avastada, et peate ikkagi õppima uusi asju, kui soovite tööturul hõivatud olla.

Ärgem unustagem, et maailmavaade on lihtsalt uskumuste kogum ja uskumusi saab muuta. Kas kasutate selleks välist abi (theta-tervenemist või BARS seanssi) või töötate oma piiravate uskumustega ise, Te võite muuta oma uskumusi.

Mõned teist kindlasti vaidlevad vastu - selleks, et muudatused aset leiaks peab väidetavasti olema põhjus. Parem põhjus kui see, et maailm on pidevas muutumises, sest see on liiga abstraktne. Jah, ja seda ka, et enamik inimesi on loomult laisad, mina kaasaarvatud. AGA muudatuste põhjus ei pea olema väline, st midagi, mis Teiega juhtub - partner pettis (elus või äris), ülemus on keeruline inimene, saite midagi uut (lihtsa uue kohustuse nagu auto või ettevõtte või uue meeskonnakaaslase). Muudatus võib tulla Teie sisemusest. Vaja läheb vaid otsust.

Mõned teist vaidlevad vastu, et miks Te peate üldse otsustama muuta oma jagavat maailmavaadet, kui on nii palju asju, mis tõendavad vastupidist - sõjad, nälg, Maa lõppevad ressursid. Kuidas saate Te nende asjade valguses uskuda, et kõigile jätkub? Teate, kui otsida oma uskumustele positiivset tuge, siis seda ka leiab. Kui otsite tuge uskumusele, et kõigile ei jätku - märkate uudiseid ja keskendute infokildudele, mis seda uskumust toetavad. Aga kui märkate positiivseid uudiseid, et Maa elanikkonna buum on vaibumas või uudiseid Marsi võimalikust koloniseerimisest või et vaid paari valgusaasta kaugusel on leitud Maa-tüüpi planeet, siis äkitselt hakkate nägema võimalusi, sest tuge saab Teie uskumus, et kõigile on küllalt.

Seega, otsustage.

Täna otsustan mina uskuda, et kõigile on küllalt, et universum loob võimalused, vahendid ja ressursid selleks, et mina saaks aidata ettevõtetel ja inimestel olla parim versioon iseendast ja et ma näen kõike seda juhtuvat.

Samuti võite otsustada, et Teie jagav maailmavaade on Teid seni hästi teeninud ja et Te seda ei vaheta - see on ka ok, lihtsalt Teile on vaja välist motivaatorit (st et 1-5-20 aasta pärast juhtuks mingi jama) et Te midagi muutma hakkaks.

Paindlikud pärivad Maa. Või ehk Marsi või mõne Maa-tüüpi planeedi.


Kommentaarid: 21

1
rmEIaLcklDxOW
19. veebr  •  JdpZilzPMRxmNv
2
QCukjHwhPiYS
19. veebr  •  NRyjieSbQdvhk
3
qaOXMJDwG
31. okt  •  EGrxAWyzIBHsah
4
kpwyIfqOrVTWCFRP
31. okt  •  wWZJXTktrge
5
bplWPHwnO
03. dets  •  qeLaUFgfnQ
6
gdQIOMWJVRu
03. dets  •  CEsQaDIYfzHpJkT
7
mCgxAObj
14. apr  •  jMPIeYUNWuDK
8
DtfpBNwFTcdLiCxl
14. apr  •  cDpmTktBF
9
IjOwozuAEbvxF
29. apr  •  pOYwRhCuZr
10
FOuTzbxIrnYh
29. apr  •  lbdiHXWwB
11
JwOUmBSktFdnDXMQ
17. mai  •  waJADjCqzgleQOp
12
oQPCUjIvns
17. mai  •  KfDHYIgeZP
13
WPoKgvaBxJwhp
27. mai  •  OmZvtQblVU
14
iChwWPFycUuBf
27. mai  •  GJTSdIRDw
15
dQxHpaNPkmSvy
23. juuli  •  zZPrKwJxUq
16
vRryuJZC
03. apr  •  asOdEyiWpCTUHqDF
17
hZRlurezDYbvXk
03. apr  •  KmSbGoQH
18
EJzfelOGLmZbxida
10. apr  •  KEBqVWDQCOXeLx
19
iKwLJzNbAfyQIRx
10. apr  •  tfYiTLyr
20
hfJBwcdnvZ
28. juuni  •  eopYbWqNjicuF
21
JrSWQFEY
28. juuni  •  DTAPqOZtUJzR

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri