Inspireerimisest - keda Sina oled hiljuti innustanud?

01. dets • Ilona Nurmela • Kommentaarid: 0
Hiljutised nn liftikõned eri üritustel on pannud mind mõtlema, kuidas selgitada seda, KUIDAS inimeste muutustele innustamine - ühine nimetaja ärilepituses, läbirääkimiste koolitustel ja coachingus - tegelikult toimib.

Alustame sellest, mis innustab SIND?

Mina isiklikult janunen uute ideede järgi. Kus kohast neid saada? Ma räägin inimestega, loen ja vaatan ringi ning äkitselt lähebki pirnike põlema. Märkan uut mustrit või ühendan pealtnäha seostamata asju. Ning vahel, harva, ma näppan suurepäraseid ideid, eriti kui neid edastatakse lihtsalt ja säravalt. (Reeglina ma muidugi viitan allikale, mitte ei plagieeri.) Ja siis ma rakendan neid suurepäraseid uusi ideid ellu. Või veel hullem, ma jagan neid suurepäraseid ideid ja nakatan nendega oma sõpru. :)
Kui pikad jalutuskäigud looduses ajavad Sul selja sirgu, meele selgeks ja innustavad tegudele, lipp Sulle kätte. Kui Sinu loovust nügivad tagant TED talk’id või debatid, lase edasi. Kui Sind innustavad tegudele unistuste kaardid või 300 soovi kirja saamine või oma väikeste valgete kätega asjade ehitamine - anna minna.

Seega, reegel nr 1 - leia midagi, mis SINUL silmad särama paneb. Siis mine ja ole teistele eeskujuks. Eeskujud innustavad rohkem kui arvata võid. Sest kõik tegelikult algab MEIST.

Kui läheneda teisest küljest - kas keegi on Sulle kunagi öelnud, KUIDAS ja MILLEGA Sa NEID oled innustanud?

Sõbrad ja tuttavad on aastate jooksul mulle maininud, et meievahelised vestlused on aidanud neil asju selgemalt näha nii, et nad ei esitanud koheselt lahkumisavaldust, vaid avastasid selle asemel enda jaoks alternatiivplaane A, B, C, D ja E. Minu rumalad küsimused on inspireerinud inimesi oma ärisid püsti panema. Toetavad kommentaarid kellegi suhtlusstiili või kirjaosavuse osas on innustanud inimesi proovima kätt kirjutamises. Efektiivsete harjumuste veelgi efektiivsemaks timmimisega olen innustanud eriliselt ettevõtlikke inimesi looma endale juurde aega, et nad saaks veelgi imelisemalt efektiivsed olla.

Vestlused. Õiged küsimused. Selleks, et näha kellegi silmis süttimas seda tulukest, kui nad avastavad, mis on neile tõeliselt oluline.

Reegel nr 2 - kui soovid muuta kellegi meelt või lihtsalt kedagi toetada - keskendu NEILE, mida NEMAD tahavad, mis NEILE meeldib, mida NEMAD vajavad. Oluline on jääda iseendaks ja samal ajal ehedalt huvituda sellest, kellega Sa vestled. See võiks olla siis reegel nr 3.

Mis siis, kui Sa “ei ole selline inimene”, nagu üks mu sõber ütleb. Aga kas Sa oled kunagi proovinud inspireerida kedagi olla parim versioon iseendast? Oled kedagi hoolega kuulanud ja ka kuulnud? Tõega toetanud mida iganes nad on soovinud teha,  andmata hinnanguid lähtuvalt sellest, kas Sina nende asemel seda valikut teeks või isegi võimalikuks peaks? Inimesed on erinevad - kellegi võimatu missioon on kellegi teise igapäevane rutiin.

Võib-olla oled juba hakanud midagi teisiti tegema ja oled juba teisi tegudele innustanud ning lihtsalt ei tea seda? Mõelge märkidele - oled märganud, et keegi võtab omaks idee, millest Sa temaga mõni aeg tagasi vestlesite? Kas kellelgi Su tuttaval on positiivsem ellusuhtumine selle tõttu, et nad Sinuga vestlesid? Oled julgustanud kedagi oma ideed või unistust teoks tegema? See võib olla midagi nii lihtsat kui et laps ütleb enne söögilauast lahkumist “aitäh” või midagi nii keerulist kui hoida vestluses positiivset nooti, et inimene nutma ei hakkaks pärast seda, kui ta on Sulle just teatanud, et ta parim sõbranna on suremas.

Seega - keda Sina viimati innustasid? Mõelge järele. Usun, et leiad vähemalt ühe inimese, kes on õnnelikum sellepärast, et just Sina tema ellu kuulud.

Muudatuste ja inspiratsiooniga on selline asi, et…nad ei pea olema suurejoonelised, revolutsioonilised, maailmamuutvad. Muudatused ja inspiratsioon võivad tulla tasaselt. Kui Sina ja mina, kui igaüks meist astub kasvõi ühe väikese teadliku sammu ja teeb midagi…teistmoodi. MIDA ja MIKS teha teistmoodi on meie otsustada. Alustage millegi väikse teisiti tegemisest ja vaadake, kuidas muutus teis “nakatab” inimesi teie ümber.

Seega, kus kohast Sina alustada tahad? :)

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri